Üretime 1978 yılında başlayan Melt Çikolata San. ve Tic. A.ş. ( Vanelli markası ile ) Sektörde bugün 12.000 m2 kapalı alan ile Eskişehir fabrikasında üretimini sürdürmektedir.

Melt Çikolata Ortadoğu başta olmak üzere Amerika, Türki Cumh., Afrika, Avrupa ve Asya kıtalarında her geçen gün Pazar payını arttırmaktadır. Bununla birlikte gerek yurtiçi gerekse yurtdışı sektörel fuarlarda müşterileriyle buluşmaktadır.

Portföyünde ki, Gerçek Çikolata, Kokolin Çikolata, Gofret, Kek, Sert & Yumuşak Şeker, Jelly grupları ile sektörel müşterilerinin tüm ihtiyaçlarını karşılamaktadır.

Gıda güvenliği politikamız, ulusal ve uluslararası mevzuatlara uygun olarak ve müşteri talepleri doğrultusunda, her alanda sürekli gelişerek; müşterilerimize hijyenik ve güvenli ürünler sunmaktır.

Misyonumuz; Ürün ve hizmet kalitemizi sürekli geliştirerek müşteri talep ve beklentilerini en üst seviyede karşılamak, Güçlü bir iletişim ile tüketicimizle aramızda duygusal bir bağ yaratmak ve müşteri sadakatini sağlamak, Yurt dışında müşteri ağımızı büyüterek en çok tercih edilen markalar arasına girmek ve rekabet gücümüzü artırmak.

Vizyonumuz; Firmamızın ulusal / uluslararası pazarda etkinliğini ve verimliliğini arttırmak amacıyla kendi uzmanlık alanımızda kendi yöntemlerini sürekli geliştiren, sektörün öncülüğünü yapan, Türkiye´nin güvenilir ve saygın kuruluşu olmak.